صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور از امضای سند همکاری در راستای افزایش فعالیت‌های صنعتی بین ایران و چک خبرداد.

منصور معظمی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: کشور جمهوری چک دارای ظرفیت های صنعتی مناسبی است بنابراین می توان از این توان در راستای توسعه صنعتی در کشور بهره جست.

وی همچنین با اعلام اینکه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران دروازه ورود و ارتباط بین شرکت های چک و ایرانی عمل می کند، اظهارداشت: ایدرو همواره به دنبال بهره گیری از فرصت ها و تعاملات جهانی به نفع رونق و پویایی صنعت داخلی است.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: متاسفانه در سال های اخیر به دلائل مختلف منجمله تحریم ها سرمایه گذاری چندانی در حوزه صنعت کشور صورت نگرفته و امروز بسیاری از صنایع داخلی نیاز به سرمایه گذاری، بازسازی و نوسازی، انتقال تکنولوژی و مواردی از این دست هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایران و جمهوری چک دارای روابط به نسبت طولانی و فرصت‌های همکاری فراوان هستند، اظهارداشت: شناسایی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود کشورها در راستای افزایش همکاری‌های صنعتی دو طرف بسیار اثر گذار است.

معظمی تصریح کرد: تمرکز ایدرو بر روی مگا پروژه هاست و سعی دارد با کمک بخش های خصوصی و شرکای خارجی توسعه و رشد اقتصادی برای کشور در این زمینه فراهم آورد.

وی با اشاره به علاقه مندی ایران به توسعه روابط با جمهوری چک بیان داشت: این کشور جدا از ظرفیت های صنعتی بالا از قوانین و مقررات مطلوبی برخوردار است.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اعلام اینکه در دوران پسابرجام بیشترین مشارکت و سرمایه‌گذاری از سوی ایدرو در ایران انجام شده است،یادآورشد:این سازمان می تواند در حوزه گوناگون به عنوان یک دروازه عمل کند تا شرکت های صنعتی دو کشور در کنار هم قرار گیرند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 11 به مدت 55 دقیقه با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • فرزندان شهدا نماد جریان فکری مقاومت،ایثار و انقلاب هستند

  • جایزه ارگ ‌دائمی شد

  • آیین رونمایی از کتاب سالنامه مناسبت های سال 1397 شبکه های رادیویی برگزار شد

  • امریکا و فرانسه در صدد اعمال فشار بیشتر بر دولت اسد هستند

  • دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی: رسانه ملی پرچم دار پویش مردم 30-60 است

  • پیام تسلیت کارکنان رادیو در پی درگذشت آیت الله نصرالله شاه آبادی

  • دیپلماسی تزریق پول نتیجه شکایت علیه بحرین و امارات را مشخص می کند

  • دیدار مدیر رادیو فرهنگ با موسسه فرهنگی اکو

  • نشست خبری تشریح ویژه برنامه های نوروزی رادیو برگزار شد

  • آغاز به کار رسمی رادیو بهاران