ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر گفت: امسال نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری هم در جهت معرفت افزایی و هم در ابعاد مختلفی که از سال ها گذشته در فکر بودیم که اربعین را باید به این سمت و سو برود، داشتیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ابراز رضایت از اینکه امسال نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری هم در جهت معرفت افزایی و هم در ابعاد مختلفی که از سال ها گذشته در فکر بودیم که اربعین را باید به این سمت و سو برود، داشتیم عنوان کرد: یکی از جلوه هایی که در چند سال قبل شخصا علاقه مند بودم تا این مسئله به تصویر کشیده و بیان شود، بحث ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی است که هم مردم ما و به ویژه مردم عراق در راهپیمایی اربعین دارند و امسال به خوبی به تصویر کشیده شد.

وی با اظهار به اینکه پیاده روی اربعین یک وسلیه است برای اینکه ما به یک هدف بزرگتر دسترسی پیدا کنیم، گفت: امسال رادیو اربعین در این زمینه کارهای بسیار خوبی را انجام داد، هم گفتگو ها و هم بحث زمینه سازی برای معرفت افزایی که چرا اصلا ما داریم می رویم، اربعین چه نقشی در تربیت نفوس دارد و چقدر می تواند بنیه های ایمانی مردم را تقویت کند و چقدر می تواند اخوت دینی را توسعه و گسترش دهد و امثال اینها که نکات خیلی خوبی بود و انصافا رسانه و بالاخص رادیو اربعین بخوبی از عهده این امر برآمد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به همکاری مردم با مسئولان نظام اشاره داشت و بیان کرد: درسال های گذشته یکی از مصیبت هایی ما این بود که بخاطر عشق فراوانی که مردم دارند به لب مرز می آمدند و هم برای خودشان مشکل درست می کردند و هم برای عزیزان مان که در آنجا کار می کردند و تعدادی هم که به داخل عراق می رفتند دستگیر می شدند و تا ماه های بعد، همه باید تلاش می کردند تا این افراد از آن زندان های سخت آزاد شوند.

وی ادامه داد: امسال خیلی در این جهت مردم همراهی کردند و نیروهای نظامی، انتظامی، سپاه و همه کسانی که مسئولیت حدود و مرزها را داشتند تلاش خوبی را انجام دادند و هر دو کشور سربلند بودند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر متذکر شد: نکته ای که برایم مهم است و نشان می دهد این فرهنگ دارد همه جا گسترش پیدا می کند این است که این طرف مرز هم هیچ تفاوتی با آن طرف عراقی ندارد. اینها در سال های قبل نبود و الان همه موکب هستند و در خدمت زائرین هستند و مردم در شهرهای مرزی خانه هاشان را به روی زائرین باز کردند و چقدر فداکارانه در خدمت زائر امام حسین (ع) هستند بدون اینکه ذره ای چشم داشت به مسئله خاصی داشته باشند.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 96

  • صدور ویزاهای انفرادی جزو برگ های برنده امسال بود/ پرداختن به امور فرهنگی اربعین در اولویت کار کمیته ها در اربعین 97 خواهد بود

  • بار ترافیکی مسیرها و محورها روان شده است/ مسیر مهران به ایلام از ساعت 4 امروز به حالت عادی برگردانده شد

  • مراسم پرشکوه و با عظمت میلیونی اربعین یک ظرفیت بسیار بزرگ انسانی، یک ظرفیت بسیار موثر ایمانی، دینی و مذهبی است

  • عملیات اربعین 96 قابل قیاس با سال های گذشته از نظر کیفیت و بهبود وضعیت شرایط اجرای عملیات نیست

  • رادیو اربعین هم در بخش اطلاع رسانی و هم در بخش فرهنگ سازی موضوع اربعین کاملا موثر بوده / با پایان ورود زائرین آسیب شناسی اربعین 96 شروع خواهد شد

  • شرکت های هواپیمایی کشور، در ایام اربعین مجوز 867 پرواز را صادر کرده است

  • رادیو اربعین علاوه بر منبعی متقن برای اخبار، فضای معنوی را به همه افراد منتقل می کند

  • بجز تراکم خودرو ها در محورهای مواصلاتی مشکل دیگری وجود ندارد

  • رادیو اربعین، رسالت بزرگی را برعهده دارد / این رادیو در تولید برنامه هایش، تعادلی بین شور و شعور ایجاد کند