ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

محسن نظافتی اظهار داشت: صدور ویزاهای انفرادی جزو برگ های برنده امسال و یکی از عوامل بزرگ نظام دهی بود و کار خیلی خوبی بود که انجام شد و به عنوان یکی از دستاوردها محسوب می شود.

محسن نظافتی، مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با رادیو اربعین با اشاره به مدت زمان عملیات اربعین اظهار داشت: از اول شهریورماه که ثبت نام را شروع کردیم تا به امروز که بیستم آبان ماه است، نزدیک به 80 روز عملیاتی پر از تلاش بی وقفه و بدون تعطیلی و شبانه روزی کار انجام دادیم.

وی با اشاره به آسیب شناسی که در سال گذشته بعد از اربعین شروع شد، یادآور شد: با حضور تمام مسئولین و دست اندرکاران آسیب شناسی را انجام دادیم و اشکالاتی مشخص شد و از آن جمله بحثی که به ما مرتبط بود ویزا بود بحث این بود که ویزای مانیفستی علیرغم سرعت خوبی که در صدور دارد ولی در هنگام رفت و برگشت خیلی اثر نامطلوبی را روی نانظمی مرز و همچنین در گیت های خروجی و ورودی دارد. جدایی های افراد که در یک مانیفست هستند نگران کننده بود.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ادامه داد: با مسئولین در عراق چندین جلسه مذاکرات از طریق وزارت کشور، وزارت امور خارجه و دیگر دوستان صورت گرفت و به حمدالله پذیرفتند و ما هم باورمان نمی شد که این کار را انجام می دهند چون واقعا صدور 2میلیون و 350 هزار تا روادید انفرادی کار سختی بود ولی با تمام افت و خیزهایی که داشت این کار جزو برگ های برنده امسال و یکی از عوامل بزرگ نظام دهی بود و کار خیلی خوبی بود که انجام شد و به عنوان یکی از دستاوردها محسوب می شود.

وی کارهای زیرساختی که در مرزها انجام شده را به عنوان دستاورد دیگر برشمرد و گفت: جاده ها عریض شد، برق کشی صورت گرفت و آبرسانی کردند و امسال واقعا در ایران هم بخوبی می توانستید موکب های مردمی را ببینید و حتی در پیاده روی جاماندگان از اربعین از میدان امام حسین تا اربعین هم مردم درها خانه خود را باز گذاشته بودند عین ایلام و عراق و دقیقا فضای لب مرز را ما در مسیر راهپیمایی 14 کیلومتری داشتیم، یعنی اربعین دارد خودش را کم کم به عنوان یک حرکت بزرگ در مقابل اسلامی که تا به حال با دسیسه های غرب و اسرائیل و صهیونیست ها و تکفیری ها نشان داده می شود، رخ می نماید.

نظافتی تاکید کرد: اگر روی این مسئله کار رسانه ای برون مرزی شود، واقعا آثار تخریبی آنچه که دشمن از اسلام به نمایش گذاشت را ان شاالله در اذحان مردم زایل خوهد کرد.

وی با اظهار به اینکه امسال در جمع بندی، مردم امتیاز بالاتری را نسبت به مسئولین را آوردند، تصریح کرد: چون مردم واقعا مدیریت کردند و مسئولین را قبول داشتند و گوش دادند از جمله مدیریت در زمان رفت و برگشت، مرزهای خروجی شان.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت به یکی از اشکالاتی که باید در اربعین 97 به آن توجه ویژه شود، اشاره و عنوان کرد: از ده تماس تلفنی و مصاحبه هایی که در رادیو اربعین می شد، یکی از آنها به امور فرهنگی اربعین پرداخته می شد و این یکی از نقاط ضعف همه ما است یعنی آنقدر توجه به اینکه ماشین، موکب ، غذا و امثالهم است باید در سال بعد بنا را بر این بگذاریم که همه اینها موجود است و برویم سراغ آنچه که باید از اربعین برداشت کنیم و این نکته ای است که باید در همه کمیته ها در راس خواسته ها قرار بگیرد و بعد به دیگر مسایل بپردازیم.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 96

  • رشد چشمگیری در جهت معرفت افزایی اربعین داشته ایم/ فرهنگ اربعین دارد همه جا گسترش پیدا می کند

  • بار ترافیکی مسیرها و محورها روان شده است/ مسیر مهران به ایلام از ساعت 4 امروز به حالت عادی برگردانده شد

  • مراسم پرشکوه و با عظمت میلیونی اربعین یک ظرفیت بسیار بزرگ انسانی، یک ظرفیت بسیار موثر ایمانی، دینی و مذهبی است

  • عملیات اربعین 96 قابل قیاس با سال های گذشته از نظر کیفیت و بهبود وضعیت شرایط اجرای عملیات نیست

  • رادیو اربعین هم در بخش اطلاع رسانی و هم در بخش فرهنگ سازی موضوع اربعین کاملا موثر بوده / با پایان ورود زائرین آسیب شناسی اربعین 96 شروع خواهد شد

  • شرکت های هواپیمایی کشور، در ایام اربعین مجوز 867 پرواز را صادر کرده است

  • رادیو اربعین علاوه بر منبعی متقن برای اخبار، فضای معنوی را به همه افراد منتقل می کند

  • بجز تراکم خودرو ها در محورهای مواصلاتی مشکل دیگری وجود ندارد

  • رادیو اربعین، رسالت بزرگی را برعهده دارد / این رادیو در تولید برنامه هایش، تعادلی بین شور و شعور ایجاد کند