ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی اظهار داشتند: اعتقاد ما این است که مراسم پرشکوه و با عظمت میلیونی اربعین یک ظرفیت بسیار بزرگ انسانی، یک ظرفیت بسیار موثر ایمانی، دینی و مذهبی است که همه مستضعفان جهان را به یک قدرت متوجه می کند.

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین گفتند: بسیار بجا و شایسته است که در پایان عملیات سنگین و پر حجم و باشکوه مراسم اربعین سالار شهیدان حسین بن علی (ع) و شهیدان بی مانند کربلا، از خدای بزرگ عاجزانه و خاضعانه تقاضا کنم "که خداوندا به احترام مولایمان بنده خالصت حضرت حسین بن علی (ع) و یاران با وفایش زیارت همه زائران اربعین را که از سرتا سر جهان به عشق دیدار امام حسین، به کربلا مشرف شدند و راهی کربلا راهی شدند و آرزوی رفتن به کربلا را داشتند را قبول فرما".

ایشان راهپیمایی عظیم اربعین را به حول قوه الهی و با دعای خیر حضرت بقیه الله ارواحنا فداه، یک حماسه بزرگ دینی، یک حماسه بزرگ مذهبی و یک حماسه بزرگ عرفانی و یک حماسه بزرگ انسانی و یک حماسه بزرگ ایمانی برشمرد و ابراز داشتند: ما از همه دست اندرکاران این مراسم باشکوه و از عزیزان سخت کوش نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، نظامی، انتظامی، تدارکات و از عزیزان پر تلاش و با انگیزه در رسانه در ابعاد مختلف که در این مدت زمان این جریان نورانی و مبارک را پوشش دادند، حمایت کردند، مدیریت کردند و هدایت کردند، صمیمانه تشکر می کنیم و از خدای بزرگ می خواهیم به همه کسانی که در هرچه با شکوه تر برگزار شدن این مراسم نقش آفرینی کردند، در حفظ نظم و انظباط این مراسم تلاش کردند و در حفظ امنیت این مراسم تلاش کردند پاداش عظیم دنیوی و اخروی عنایت بفرماید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم متذکر شدند: طبیعی است که یک اجتماع پرشکوه میلیونی قطعا با مساعدت ها، کمک ها، همکاری ها و همفکری ها دستگاه های بسیار زیادی شکل گرفته است.

ایشان یادآور شدند: از نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و انتظامی یادکردم از عزیزان پر تلاش بعنوان کسانی که زائرین را منتقل کردند و همینک نیز در تلاش هستند تا جمعیت میلیونی را به کشور برگردانند به عنوان راننده اتوبوس یا راننده وسیله نقلیه شخصی همچون تاکسی ها و ناوگان هوایی و ریلی که همه زحمت کشیدند صمیمانه تشکر می کنم.

آیت الله حسینی خراسانی در ادامه با تشکر از مراجع عظام تقلید بیان داشتند: از نظام و دولت جمهوری اسلامی و مسئولین تشکر می کنم. از همه مراجع عظام تقلید که با راهنمایی های دلسوزانه خودشان با حمایت های خودشان و با دعاهای خیرشان این مراسم را مورد حمایت و هدایت قرار دادند،تشکر می کنم.

ایشان به مقام معظم رهبری اشاره کردند و گفتند: به ویژه از رهبری عزیز و حکیم و فرزانه انقلاب که همه این جریان را مورد حمایت و هدایت قرار دادند و مخصوصا گاهی با جملات بسیار اثربخش و آموزنده خودشان، دلها را شیدا و عاشق تر کردند و بر حضور و شکوه این مراسم نورانی، توحیدی، آسمانی، ایمانی افزودند که فرمودند «هر وقت این مراسم را به تماشا می نشینیم غبطه می خوریم و رشک می بریم و غصه می خوریم چرا ما از این غافله با عظمت جا مانده ایم» که این خود بسیار سخن موثری بوده و هست.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری فلسفه وجودی رادیو اربعین را پوشش دادن مراسم اربعین مطرح کردند و اظهار داشتند: به هر حال از صدا و سیما و از مجموعه های مختلف در رسانه از جمله جریان ویژه ای که رادیو اربعین در حقیقت فلسفه وجودی اش پوشش دادن این مراسم بوده، تشکرمی کنم و خداوند به همه عزیزان ما توفیق عنایت کند.

ایشان خاطرنشان کردند: مسئولین از همین الان دارند برای هرچه با شکوه تر و با عظمت تر و موثر تر برگزار شدن مراسم اربعین سال آینده، سیاست گذاری و برنامه ریزی می کنند.

آیت الله حسینی خراسانی ظرفیت راهپیمایی اربعین حسینی را وسیع دانستند و گفتند: اعتقاد ما این است که مراسم پرشکوه و با عظمت میلیونی اربعین یک ظرفیت بسیار بزرگ انسانی، یک ظرفیت بسیار موثر ایمانی، دینی و مذهبی است که همه مستضعفان جهان را به یک قدرت متوجه می کند و به یک منجی امیدوار می کند و کسانی که احیانا در صدد شیطنت و فتنه انگیزی و القاء شبهه بودند تا این مراسم باشکوه را زیر سوال برده و در ذهن پاک و مقدس جوانان ما شبهه القا کنند، مرعوب این مراسم باشکوه شدند.

ایشان افزودند: اعتقاد ما این است که همین مراسم و فریادهای کوبنده "لبیک یا حسین" و از جمله فریادهای شکننده و کوبنده و پرشکوه "لبیک یا زینب" عزادارن حسین بن علی (ع) به دل های با ایمان، قوت و عظمت بخشیده و دشمنان ما را یعنی دشمنان خدا، دشمنان رسول خدا و دشمنان قرآن و دشمنان اهل بیت و دشمنان مستضعفین جهان و دشمنان انسان های مظلوم ستمدیده و ستم کشیده جهان را مرعب کرد و آنها در برابر این مراسم با شکوه احساس عجز و حقارت کردند.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 96

  • رشد چشمگیری در جهت معرفت افزایی اربعین داشته ایم/ فرهنگ اربعین دارد همه جا گسترش پیدا می کند

  • صدور ویزاهای انفرادی جزو برگ های برنده امسال بود/ پرداختن به امور فرهنگی اربعین در اولویت کار کمیته ها در اربعین 97 خواهد بود

  • بار ترافیکی مسیرها و محورها روان شده است/ مسیر مهران به ایلام از ساعت 4 امروز به حالت عادی برگردانده شد

  • عملیات اربعین 96 قابل قیاس با سال های گذشته از نظر کیفیت و بهبود وضعیت شرایط اجرای عملیات نیست

  • رادیو اربعین هم در بخش اطلاع رسانی و هم در بخش فرهنگ سازی موضوع اربعین کاملا موثر بوده / با پایان ورود زائرین آسیب شناسی اربعین 96 شروع خواهد شد

  • شرکت های هواپیمایی کشور، در ایام اربعین مجوز 867 پرواز را صادر کرده است

  • رادیو اربعین علاوه بر منبعی متقن برای اخبار، فضای معنوی را به همه افراد منتقل می کند

  • بجز تراکم خودرو ها در محورهای مواصلاتی مشکل دیگری وجود ندارد

  • رادیو اربعین، رسالت بزرگی را برعهده دارد / این رادیو در تولید برنامه هایش، تعادلی بین شور و شعور ایجاد کند