ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

آقا بابابی گفت: موضوع اربعین را باید از موضوع خدمات جدا کنیم، چشم نافذ فرهنگی و معنوی باید به این موضوع داشته باشیم و رادیو اربعین هم در بخش اطلاع رسانی و هم در بخش فرهنگ سازی موضوع اربعین کاملا موثر بوده است.

آقا بابابی، دبیر ستاد مرکزی اربعین در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین، با ابراز تشکر از همه افرادی که در ایام اربعین برای خدمت به زائرین خدماتی را ارائه کردند، گفت: بسیاری از عزیزان در گوشه و کنار و در مرزها و در مبادی ورودی و خروجی و در خاک کشور عراق زحمات بسیار طاقت فرسایی را کشیدند ولی به دلایل مختلف نام و یادی از آنها در صدا و سیما ذکر نگردید و طبیعتا به دلیل حجم این جمعیت این امکان نبود.

وی خدمت به زائران را کاری جهادی توصیف کرد و بیان داشت: کسانی که در ستاد مرکزی اربعین، در کمیته های تخصصی و در سطح استان ها در همه سطوح هم مردم و هم دستگاه های دولتی، زحمت برای موکب می کشیدند، به هیچ وجه چشم داشت مالی و تامین معیشت نداشتند در حقیقت شغل دیگر داشتند که در کنار آن افتخار خدمتگزاری نصیب آنها شده بود. این موضوع کاملا دلی و جهادی است که در حال شکل گیری است. ان شاالله این مسیر و این تداوم در سال های آتی هم ادامه داشته باشد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه اربعین 96 نه تنها تمام نشده حتی باید اظهار و اذعان کنم که ما هنوز درگیر اربعین 95 به دلایل مختلف و موضوعات گوناگون هستیم، تاکید کرد: در مورد اربعین 96 تازه با پایان ورود زائرین آسیب شناسی موضوع از منظر آسیب هایی که بوده، تغییرات و نقاط ضعف و قوت خواهد شد و ان شالله برنامه ریزی برای اربعین 97 با سرعت خیلی زیادی از سال قبل شروع خواهد شد. در آسیب شناسی که قرار است بشود از نظرات همه مردم با توجه به سامانه ای که دوباره اعلام می کنیم، استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم اشکالات را در مسیر کمتر کنیم.

وی افزود: امسال دوستان ما در اوج خروج زائرین برای اربعین به نسبت سال قبل بسیار کمتر درگیر بودند و به نوعی استرس آنها کمتر بود. برنامه ریزی خوبی که از سال قبل شروع شده بود ان شاالله ادامه خواهد داشت و مهمترین بستر ما زیرساختی است و تعاملی که با دولت عراق خواهیم داشت در دستور کارمان قرار خواهد گرفت.

آقا بابایی با اشاره به وظیفه رادیو اربعین که با دید معنوی به اطلاع رسانی پرداخت، گفت: در این سه سال که خدمتگزار زائرین بودم و رادیو اربعین شروع شد به نسبت هر سال، جهت گیری و سمت گیری که داشت کاملا بر موضع اطلاع رسانی بود و هر سال نسبت به سال قبل عمقی تر نگاه کرد.

وی متذکر شد: موضوع اربعین را باید از موضوع خدمات جدا کنیم چشم نافذ فرهنگی و معنوی باید به این موضوع داشته باشیم و رادیو اربعین هم در بخش اطلاع رسانی و هم در بخش فرهنگ سازی موضوع اربعین کاملا موثر بوده و برای سال های بعد انتظار داریم که عمیق تر و یک نگاه دگر باره ای به موضوع اربعین با دید فرهنگی و معنوی داشته باشد.مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 96

  • رشد چشمگیری در جهت معرفت افزایی اربعین داشته ایم/ فرهنگ اربعین دارد همه جا گسترش پیدا می کند

  • صدور ویزاهای انفرادی جزو برگ های برنده امسال بود/ پرداختن به امور فرهنگی اربعین در اولویت کار کمیته ها در اربعین 97 خواهد بود

  • بار ترافیکی مسیرها و محورها روان شده است/ مسیر مهران به ایلام از ساعت 4 امروز به حالت عادی برگردانده شد

  • مراسم پرشکوه و با عظمت میلیونی اربعین یک ظرفیت بسیار بزرگ انسانی، یک ظرفیت بسیار موثر ایمانی، دینی و مذهبی است

  • عملیات اربعین 96 قابل قیاس با سال های گذشته از نظر کیفیت و بهبود وضعیت شرایط اجرای عملیات نیست

  • شرکت های هواپیمایی کشور، در ایام اربعین مجوز 867 پرواز را صادر کرده است

  • رادیو اربعین علاوه بر منبعی متقن برای اخبار، فضای معنوی را به همه افراد منتقل می کند

  • بجز تراکم خودرو ها در محورهای مواصلاتی مشکل دیگری وجود ندارد

  • رادیو اربعین، رسالت بزرگی را برعهده دارد / این رادیو در تولید برنامه هایش، تعادلی بین شور و شعور ایجاد کند