ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

جعفرزاده با اعلام اینکه سازمان هواپیمایی کشوری برای شرکت های هواپیمایی در ایام اربعین از سیزدهم آبان ماه تا بیست و دوم آبان ماه مجوز پرواز حدود 867 پرواز را صادر کرده است، گفت: از این تعداد 695 پرواز مربوط به ده شرکت هواپیمایی داخلی است.

جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفتگو با رادیو اربعین با اعلام اینکه سازمان هواپیمایی کشوری برای شرکت های هواپیمایی در ایام اربعین از سیزدهم آبان ماه تا بیست و دوم آبان ماه مجوز پرواز حدود 867 پرواز را صادر کرده است، گفت: از این تعداد حدود 172 پرواز مربوط به هواپیمایی العراقیه است و695 پرواز مربوط به ده شرکت هواپیمایی داخلی است که این پروازها را انجام می دهند.

وی متذکر شد: پروازها دارد بخوبی انجام می شود و اوج پروازهای بازگشت، امروز (پنجشنبه) و فردا (جمعه) است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با اشاره به اعزام تیمی به فرودگاه نجف توسط سازمان هواپیمایی کشوری، عنوان کرد: مدیر کل دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری و بعضی از مسئولین سازمان در این تیم بودند که به همراه بازرسان در آنجا حضور دارند و بخش گیت گذرنامه، بخش مدیریت بار، مرکز مدیریت عملیات و خدمات فرودگاهی و همین طور خدمات پرواز مورد بازدید قرار گرفت و در حال حاضر در فرودگاه هستند تا پاسخگوی زائران عزیز در آنجا باشند.

وی با مطرح کردن این پرسش که پاسخگوی زائران در ترمینال چه کسانی هستند، بیان کرد: باید بگویم روسای ایستگاه های شرکت های هواپیمایی به اضافه بازرسانی که آنجا هستند پاسخگوی زائران می باشند.

جعفرزاده به پروازهای فوق العاده اشاره کرد و اظهار داشت: بخاطر اینکه ظرفیت های ما محدود هستند اما تلاش شده برای اینکه بتوانیم پاسخگویی بیشتر متقاضیان این ایام باشیم پروازهای فوق العاده ای را صادر کردیم. احیانا اگر تاخیری پیش آمد مانند حالت عادی نیست و طبیعیتا ممکن است به صورت انعکاسی به سایر پروازها هم برسد.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 96

  • رشد چشمگیری در جهت معرفت افزایی اربعین داشته ایم/ فرهنگ اربعین دارد همه جا گسترش پیدا می کند

  • صدور ویزاهای انفرادی جزو برگ های برنده امسال بود/ پرداختن به امور فرهنگی اربعین در اولویت کار کمیته ها در اربعین 97 خواهد بود

  • بار ترافیکی مسیرها و محورها روان شده است/ مسیر مهران به ایلام از ساعت 4 امروز به حالت عادی برگردانده شد

  • مراسم پرشکوه و با عظمت میلیونی اربعین یک ظرفیت بسیار بزرگ انسانی، یک ظرفیت بسیار موثر ایمانی، دینی و مذهبی است

  • عملیات اربعین 96 قابل قیاس با سال های گذشته از نظر کیفیت و بهبود وضعیت شرایط اجرای عملیات نیست

  • رادیو اربعین هم در بخش اطلاع رسانی و هم در بخش فرهنگ سازی موضوع اربعین کاملا موثر بوده / با پایان ورود زائرین آسیب شناسی اربعین 96 شروع خواهد شد

  • رادیو اربعین علاوه بر منبعی متقن برای اخبار، فضای معنوی را به همه افراد منتقل می کند

  • بجز تراکم خودرو ها در محورهای مواصلاتی مشکل دیگری وجود ندارد

  • رادیو اربعین، رسالت بزرگی را برعهده دارد / این رادیو در تولید برنامه هایش، تعادلی بین شور و شعور ایجاد کند