ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

جانشین یگان های ویژه ناجا گفت: خواهش و درخواست ما در مقطع اوج برگشت، همراهی و همکاری با همکاران ما در نقطه صفر مرزی در مرزبانی و بعد از آن با یگان ویژه است و مهمترین هدفمان را انظباط بخشی در ورود و جلوگیری از تراکم و تکریم زائرین قرار دادیم

سردار جان نثاری، جانشین یگان های ویژه ناجا، در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین ابراز خرسندی از عملکرد نیروها و مردم در اربعین سال 96 گفت: امسال همچون گذشته و شاید بهتر از سال های گذشته در زمینه اربعین یک افتخار ایجاد شد و از همراهی و همکاری همه مردم و همه زائرین اربعین حسینی و همه مسئولین محلی و ملی تقدیر و تشکر می کنم.

وی تاکید کرد: آن چیزی که هدف نظام جمهوری اسلامی بود در خدمت رسانی به زائرین همانا، امنیت، آرامش، آسایش، انظباط و خروج قانونی از مرزهای قانونی کشور جمهوری اسلامی. برای زائرین با تسهیلاتی که فراهم شد همه قانونی و با انظباط و در آرامش کامل رفتند.

وی در خصوص تراکم محورهای مواصلاتی به مرزها گفت: الان اوج برگشت زائرین را داریم. تراکمی در اوج برگشت از هر سه مرز مهران، شلمچه و چذابه داریم و اوج تردد در مهران است.

جانشین یگان های ویژه ناجا با اظهار به اینکه یگان ویژه با لایه بندی کنترلی، انظباط را ایجاد کرد و مردم با آرامش کامل و قانونی از مرزها خارج شدند، متذکر شد: خواهش و درخواست ما در مقطع اوج برگشت، همراهی و همکاری با همکاران ما در نقطه صفر مرزی در مرزبانی و بعد از آن با یگان ویژه است و مهمترین هدف مان را انظباط بخشی در ورود و جلوگیری از تراکم و تکریم زائرین قرار دادیم.

وی با اشاره به گیت گذرنامه گفت: ما وظیفه هدایت و انظباط سطح ورود به کشور و گیت های گذرنامه را داریم. بعد از گیت ها، راهنمای زائر پیش بینی کردیم تا به زائرین کمک کنند. زائرین خسته هستند اما عجله نکنند تا کار به صورت قانونی انجام شود.

سردار جان نثاری در خصوص جابه جایی زائران از مرز بیان داشت: در میدان اربعین و در پایانه مهران دو خط اتوبوسرانی پیش بینی کردیم، یک خط اتوبوسرانی برای عزیزانی که به شهرستان ها با خودروهای عمومی و اتوبوس های بین شهری می خواند تردد کنند، از میدان اربعین به پایانه برکت می رود و یک خط اتوبوسرانی برای کسانی که خودروی شخصی شان در پارکینگ ها متوقف کردند، به آن نقطه می رود.

وی در خصوص مدت زمان حضور یگان های ویژه ناجا در مرزها اظهار کرد: ما تا آخرین زائری که در اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شده، خدمتگزارشان هستیم و در مرزها مستقر هستیم و به زائران خدمت می کنیم.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 96

  • رشد چشمگیری در جهت معرفت افزایی اربعین داشته ایم/ فرهنگ اربعین دارد همه جا گسترش پیدا می کند

  • صدور ویزاهای انفرادی جزو برگ های برنده امسال بود/ پرداختن به امور فرهنگی اربعین در اولویت کار کمیته ها در اربعین 97 خواهد بود

  • بار ترافیکی مسیرها و محورها روان شده است/ مسیر مهران به ایلام از ساعت 4 امروز به حالت عادی برگردانده شد

  • مراسم پرشکوه و با عظمت میلیونی اربعین یک ظرفیت بسیار بزرگ انسانی، یک ظرفیت بسیار موثر ایمانی، دینی و مذهبی است

  • عملیات اربعین 96 قابل قیاس با سال های گذشته از نظر کیفیت و بهبود وضعیت شرایط اجرای عملیات نیست

  • رادیو اربعین هم در بخش اطلاع رسانی و هم در بخش فرهنگ سازی موضوع اربعین کاملا موثر بوده / با پایان ورود زائرین آسیب شناسی اربعین 96 شروع خواهد شد

  • شرکت های هواپیمایی کشور، در ایام اربعین مجوز 867 پرواز را صادر کرده است

  • رادیو اربعین علاوه بر منبعی متقن برای اخبار، فضای معنوی را به همه افراد منتقل می کند

  • بجز تراکم خودرو ها در محورهای مواصلاتی مشکل دیگری وجود ندارد